ייעוץ לימודים

חיילים משוחררים, מסיימי שירות לאומי או אזרחי, צעירים לאחר הטיול הארוך ואנשים השוקלים הסבה מקצועית, כל אלו ועוד יכולים לעבור ייעוץ לימודים על מנת לקבל החלטה שוקלה ועניינית לגבי בחירת מסלול הלימודים. במאה ה-21 יש מגוון עצום של מסלולי לימוד ושפע של אפשרויות תעסוקה, לכן רבים מתקשים לבחור נכון את המסלול המתאים להם ביותר מבחינת לימודים וקריירה. אם אתם מתלבטים בין כמה מסלולי לימוד ומקצועות לחיים – אל תוותרו על תהליך ייעוץ או הכוונה ללימודים.

אנחנו, במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל, מעוניינים לסייע לצעירים למצות את היכולות והכישורים שלהם באמצעות בחירה נכונה של מסלול הלימודים. חשוב לזכור כי יש מגוון רחב של תחומי לימוד, וכיום בשוק התעסוקה יש תחרות גבוהה על תפקידים רבים. לכן, יותר מתמיד ישנה חשיבות לבחירה חכמה ונכונה של תחום הלימודים. זו הסיבה מדוע הקמנו בקמפוס מכון מקצועי לייעוץ לימודי תעסוקתי, והרווח כולו שלכם.

למי מיועד תהליך ייעוץ לימודים?

ראוי לציין כי תהליך של ייעוץ לבחירת מסלול הלימודים מומלץ לרוב האנשים המתכננים ללמוד באוניברסיטה במכללה, להנדסאים וכדומה. באופן כללי, התהליך מיועד לאנשים הבאים:

 • חיילים משוחררים המתבלטים מה ללמוד ומעוניינים לבחור נכון את הלימודים והמקצוע לחיים.
 • מסיימי שירות לאומי או שירות אזרחי המתלבטים בין כמה מסלולי לימוד.
 • צעירים החוזרים מטיול ארוך וזקוקים לייעוץ מקצועי כדי לבחור נכון את מסלול הלימודים והקריירה.
 • סטודנטים שהחלו ללמוד אך החליטו לפרוש מהלימודים או שהם מחפשים תחום לימודים אחר.
 • צעירים המעוניינים להקים עסק עצמאי ומתלבטים מה ללמוד כדי להגשים את החלום.
 • סטודנטים לקראת סיום הלימודים הזקוקים להכוון תעסוקתי.
 • סטודנטים לתואר הנדסאי /תואר ראשון המתלבטים לגבי המשך לימודים לתארים מתקדמים יותר.

איזה בעיות הייעוץ ללימודים יכול לחסוך מכם?

חשוב להבין כי תהליך ייעוץ לימודים נועד לסייע לכם לקבל החלטות נכונות הנוגעות לעתיד שלכם. הייעוץ מבוסס על שיחות אישיות, מילוי שאלונים לבדיקת נטיות ללימודים ולתעסוקה, אבחון מקצועי להערכת יכולות, כישורים, נטיות תעסוקתיות ועוד. בסיום תהליך האבחון מקיימים שיחת משוב ובסוף תהליך הייעוץ יש שיחת סיכום שמטרתה לסייע לכם לקבל החלטה נכונה, שקולה ועניינית.

תהליך הייעוץ לבחירת מסלול הלימודים נועד בראש ובראשונה לסייע לכם להבין את היכולות והרצונות שלכם הנוגעים ללימודים ולקריירה. בתהליך האבחון הנכם לומדים להכיר את עצמכם טוב יותר, ותוכלו להבין את השיקולים הנדרשים לקבלת החלטות משמעותית הנוגעת לעתיד הקרוב והרחוק שלכם.

הנתונים מראים כי סטודנטים רבים אינם מסיימים את שנת הלימודים הראשונה בגלל חוסר התאמה למקצוע, בחירה לא נכונה של תחום הלימודים, קשיים בלימודים וכו'. לא מעט סטודנטים פורשים מהלימודים לאחר סמסטר או שניים, חלקם לא חוזרים ללימודים, אך רבים מהפורשים מעוניינים לבחור מסלול לימודים אחר, והייעוץ מסייע להם לקלוע למטרה ולקבל החלטה נכונה. על כן, חשוב לזכור כי הייעוץ ללימודים יכול לחסוך לכם הרבה זמן וכסף, ובנוסף תוכלו לעסוק במקצוע המתאים ליכולות ולציפיות השכר שלכם.

מה חשוב לבדוק לפני הייעוץ ללימודים?

בחירת תחום לימודים עשויה להיות משימה מבלבלת ומורכבת, יש להתייחס לגורמים משמעותיים רבים כמו מאפיינים אישיים, יכולות, מיומנויות, נטיות תעסוקתיות, רצונות, ציפיות שכר, רצון להיות עצמאי או מנהל בכיר ועוד.

לכן, לפני פגישת הייעוץ האישית במכון לייעוץ ולהכוונה לימודית תעסוקתית כדאי לבדוק נושאים כגון:

 • תנאי הקבלה למסלול הלימודים.
 • משך הלימודים ודרישות מיוחדות.
 • תעודות גמר (תואר ראשון, תואר הנדסאי, דיפלומה מקצועית וכו').
 • אפשרויות תעסוקה לבוגרי מסלול הלימודים.
 • דרישה בשוק למקצוע.
 • שכר ממוצע במקצוע.

בשורה התחתונה, מומלץ לעבור ייעוץ לימודים במכון עתיד הנמצא בקמפוס הנדסאים אריאל. הייעוץ נועד לסייע לכם לבחור נכון את תחום הלימודים ולפתח קריירה משגשגת במקצוע המתאים לכם ביותר.

טופס צד

טופס צד

מלא פרטייך ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות