לימודי ערב

נשים וגברים בישראל מעוניינים לרכוש השכלה גבוהה ומקצוע לחיים שיסייע להם לפתח קריירה משגשגת ולהתפרנס בכבוד. כדי ללמוד לדיפלומת הנדסאי ולרכוש מקצוע חדש בתוך זמן קצר ניתן להירשם למסלול ללימודי ערב במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל. כדאי לדעת כי לימודים בשעות הערב נועדו לאפשר לאנשים עובדים ולמועמדים אחרים לרכוש השכלה ומקצוע לחיים, במקביל לעבודתם כשכירים או כעצמאים או במקביל לגידול הילדים והטיפול במשק הבית, וכך למעשה הם יכולים לשלב את הלימודים בדרך גמישה ויעילה, ולהשקיע בעתיד שלהם.

מדוע אנשים רבים מעדיפים לימודי ערב?

 • נשים וגברים בגילים שונים המועסקים במשרה מלאה או חלקית ואינם יכולים או אינם רשאים לצאת ללימודים במכללה באמצע יום עבודה.
 • שכירים ועצמאים שעובדים בשעות היום ומעדיפים ללמוד בשעות הערב ובימי שישי בבוקר כדי שלא לפגוע בקריירה הנוכחית שלהם או בשכר החודשי.
 • אימהות צעירות לילדים קטנים שאינן יכולות להתפנות ללימודים בשעות היום, לכן הן מחפשות מסגרת לימודים לשעות הערב כאשר הבעל חוזר מהעבודה או שהילדים הולכים לישון.
 • נשים וגברים המתקשים ללמוד בשעות היום ומעדיפים לימודי ערב כאשר הם ערניים ומרוכזים יותר.

 

כוס קפה בזמן לימודי ערב

מסלולי לימוד לאנשים עובדים

המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד בשעות היום ובשעות הערב. סטודנטים אשר נרשמים ללימודים במחלקה זו או אחרת, יכולים לבחור בין לימודי יום ללימודים בערב או בימים מרוכזים, על פי בחירתם החופשית ובהתאם לאילוצים שונים ולאורח חייהם.

כדאי לדעת: בניגוד למה שרבים מהסטודנטים חושבים, אין הבדל משמעותי מבחינת תוכניות הלימודים בשעות היום לבין מסלולי הלימודי המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, כולל שישי בבוקר. ההבדל המרכזי בין שני מסלולי הלימוד האפשריים הוא שעות הלימוד ומספר שנות הלימוד והסמסטרים, אך מתכונת הלימודים זהה.

בפועל, בלימודי ערב מגיעים למכללה הטכנולוגית פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב, ובנוסף לומדים בימי שישי בבוקר. או במסלול שנלמד בימי חמישי ושישי  תלוי מחלקה.

התוכנית ללימודים בערב נועדה לאפשר לכל אדם לבחור את מסלול הלימודים המועדף עליו לפי זמני הלימוד המתאימים והנוחים עבורו.

בתוך כך, חשוב לזכור כי לימודי ערב מבוססים על סילבוס זהה של מתכונת הלימודים בשעות היום, לכן יש לפרוס את הלימודים על פני תקופה ארוכה יותר. כדי לקבל דיפלומת הנדסאי במסגרת לימודים בשעות הערב בתחומים כמו חשמל, תעשייה וניהול, פיתוח תוכנה, בניין, אלקטרוניקה, מכונות וכד', הלימודים מתפרסים על פני 3 שנים ולפחות 8 סמסטרים, במקום שנתיים בלבד בלימודי יום. לכן, הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב ובבוקר יום שישי, וכך למעשה משלימים את הפער.

מה היתרונות של לימודי ערב בהנדסאים באריאל?

יש לא מעט יתרונות ללימודים המתקיימים בשעות הערב, ומסלולי הלימוד הייעודיים מתאימים בעיקר לאנשים עובדים, לאימהות ולאנשי מקצוע המעוניינים לרכוש ידע עדכני בתחום עיסוקם, לקבל דיפלומה מוערכת ויוקרתית מטעם מה"ט או לעבור הסבה מקצועית לתחום חדש.

היתרונות המרכזיים ללימודי ערב הינם:

 • הסטודנטים יכולים לעבוד ולהתפרנס בכבוד במקביל ללימודים המתקיימים בשעות הערב ובבוקר יום שישי.
 • מסלול לימודים גמיש ונוח יותר.(מפגש אחד לפחות בזום)
 • אפשר לקבל שכר חודשי ממקום העבודה וללמוד בשעות הערב כדי לפתח את הקריירה, וכך קל יותר לעמוד בתשלומי שכר הלימוד וההוצאות הכרוכות בהשכלה גבוהה.
 • אפשר ללמוד לדיפלומת הנדסאי במקביל לעבודה וליהנות מקידום אצל המעסיק או לפתח קריירה במקום עבודה חדש.
 • אפשרות לבצע הסבה מקצועית תוך שלוש שנים בלבד ולהשתלב בתחום מקצועי אחר.
 • הלימודים מאפשרים לבוגרים לשפר את תנאי השכר וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר.
 • מגוון רחב של מסלולי לימוד לדיפלומת הנדסאי.
 • במסלול ללימודי ערב לומדים במשך שלוש שנים במקום שנתיים במסלול יום, לכן הלחץ בלימודים נמוך יותר ואינו מפריע לעבודה, לקריירה ולחיים האישיים.

איך לבחור לימודי ערב?

כדי לבחור מה ללמוד במסלול ערב כדאי לקרוא מידע על מסלולי הלימוד האפשריים במכללה הטכנולוגיה המובילה הנדסאים באריאל. מומלץ להתמקד במסלול ללימודי הנדסאים שמתאים לשאיפות הקריירה וההתפתחות המקצועית, בין אם לומדים מקצוע חדש כדי לפתח קריירה בתחום אחר ובין אם בוחרים ללמוד תחום מקצועי שיכול למנף את הקריירה הקיימת.

כדאי לבחור לימודי ערב במכללה מוכרת ומובילה, הממוקמת במרחק יחסית קרוב למקום העבודה או לכתובת המגורים, ויש לברר מראש סידורי חניה אם מתכננים להגיע עם הרכב הפרטי או כיצד להגיע ללימודים באמצעות תחבורה ציבורית.

כיצד לימודי ערב משתלבים עם עבודה וחיים?

היתרון המרכזי של לימודי הנדסאים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר הא האפשרות לשלב בין עבודה ללימודים. חשוב לזכור כי רבים מהסטודנטים שבוחרים בלימודי ערב עובדים בשעות היום לכן הם עשויים להגיע עייפים וטרודים ללימודים בערב, וכדי להקל עליהם הוחלט לקיים את השיעורים, הקורסים, התרגולים ומעבדות המחקר במשך יומיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי בבוקר.

האפשרות ללמוד בערב מתאימה לשכירים ולעצמאים, אך כדאי לנהל נכון את לוח הזמנים כדי שלא לפגוע בעבודה ובפרנסה ועל מנת להצליח היטב בלימודים. תוכנית הלימודים הגמישה מהווה פתרון יעיל לאנשים עובדים וכך גם אין פגיעה בחיים הפרטיים ובתוך שלוש שנים בלבד יוצאים לשוק העבודה עם דיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט וניתן לשפר את איכות החיים וליהנות מקריירה טובה.

המקצועות המבוקשים ביותר במסלול לימודי ערב בהנדסאים באריאל

הנדסאי תוכנה – אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר במכללה הטכנולוגיה הנדסאים באריאל. ענף ההייטק מהווה את משאת נפשם של רבים מהצעירים בארץ, ושכירים ועצמאים רבים בוחרים ללמוד הנדסאי תוכנה כדי לעבוד בהייטק וליהנות מתנאים מעולים ומשלל יתרונות נוספים.

הנדסאי בניין – ענף הבניין במדינת ישראל הוא ענף מרכזי ויציב, וכיום יש ביקוש רב להנדסאי בניין בתחומים כמו ניהול בנייה או תכנון מבנים. השכר החודשי של הנדסאי בניין גבוה בגלל מחסור עצום באנשי מקצוע מיומנים בענף הבנייה, לכן זהו מסלול מבוקש ופופולרי, בעיקר בקרב צעירים, אך גם בקרב מועמדים מעל גיל 35. סטודנטים שבוחרים בהתמחות תכנון מבנים נדרשים ללמוד סמסטר נוסף.+ הנדסאי בניין משולב הכשרת מנהל עבודה.

הנדסאי מכונות – המסלול ללימודי הנדסאי מכונות מפוצל לשני תחומים – מכטרוניקה או מכונות רכב. נכון להיום ניתן ללמוד לימודי הנדסאי רכב במסלול ערב, אך לימודי מכטרוניקה מתקיימים רק במסלול יום. יש ביקוש עצום להנדסאי מכונות רכב ובוגרי המחלקה זוכים לשפע אפשרויות תעסוקה ולשכר מתגמל.

הנדסאי חשמל – המסלול המשולב לאנשים עובדים מתפרס על פני 3 שנים ו-9 סמסטרים. יש ביקוש גבוה ללימודי ערב במסלול הנדסאי חשמל, ובוגרי המחלקה יוצאים לשוק העבודה עם דרגת רישוי של חשמלאי מוסמך, ולאחר שנת ניסיון הם מקבלים רישוי של חשמלאי ראשי, ולאחר שנה נוספת מקבלים רישוי חשמלאי  – הנדסאי.

הנדסאי תעשייה וניהול – מסלול לימודים פופולרי ומבוקש בהנדסאים באריאל. הלימודים נמשכים 3 שנים וכוללים התמחות בניהול לוגיסטי. בוגרי המסלול זוכים לעדיפות אצל המעסיקים ויש שלל אפשרויות תעסוקה בגלל הידע הרב תחומי.

תחומי לימוד נוספים  –  הנדסת מים (קיים רק במסלול ערב) ואדריכלות ועיצוב פנים (קיים גם במסלול יום).

ניתן להירשם למכינה טכנולוגית להשלמת תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים.

 

 

טופס צד

טופס צד

מלא פרטייך ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות