מעצב מוצר – כל מה שצריך לדעת על המקצוע

האם גם אתה תמיד רצית לדעת מי עומד מאחורי עיצוב פטנטים מוכרים מוצרים מוצלחים כמו סמארטפון, רהיטים לבית, מיקרוגל ופוף ישיבה נוח למרפסת או לסלון? האם אתה חולם על עיצוב מוצרים טכנולוגיים ועתידנים? רוצה לפתח פס ייצור של תיקים ייעודיים ולעצב נעליים שכולם יחטפו מהמדפים בחנויות? רוצה לעצב מוצרי מכשור רפואי שיצילו חיים?

אם ברצונך לעסוק במקצוע יצירתי ועכשווי, בפיתוח וביצירת מוצרים תעשייתיים חדשים לשימוש האדם ולצרכיו הייחודיים – כדאי לך להכיר את בוגרי לימודי עיצוב תעשייתי בבית הספר להנדסאים אריאל. הבוגרים של מחלקת עיצוב תעשייתי הם כרטיס הביקור הטוב ביותר של המכללה המובילה, ותוכל למצוא אותם בתפקידי מפתח בחברות טכנולוגיה ומשרדי עיצוב, בחברות יצרניות, בחברות הייטק מובילות, בתעשייה הביטחונית ובעולם המכשור הרפואי ובמגוון רחב של חברות נוספות בכל ענפי התעשייה.

מעצב מוצר

כדי להיות מעצב מוצר עליך ללמוד עיצוב תעשייתי, אך יש מגוון אפשרויות ללימודי עיצוב תעשייתי לכן חשוב לבדוק מראש את תנאי הקבלה, לעיין בתוכנית הלימודים ולבחון איזה תעודה מקבלים ואיזה כלים ומיומנויות רוכשים במסגרת הלימודים במחלקה

מה תנאי הקבלה ללימודי עיצוב תעשייתי?

כדי להיות מעצב מוצר ולפתח קריירה בתחום זה עליך לעמוד בתנאי הקבלה ללימודי הנדסאים באריאל. תנאי הקבלה משתנים בהתאם לגילך, אם אתה מתחת לגיל 35 תנאי הסף הם תעודת בגרות ישראלית מלאה או תעודת בגרות חלקית כל עוד השגת ציון עובר במקצועות מתמטיקה 3 יחידות לימוד ומעלה, אנגלית לפחות 3 יחידות לימוד ועברית לפחות 2 יחידות לימוד.
כמו כן, באפשרותך להתקבל למסלול הלימודים אם סיימת בהצלחה מכינה טכנולוגית או מכינה ללימודים גבוהים באקדמיה. אם אתה מעל גיל 35 תנאי הקבלה נוחים יותר ועליך להציג תעודת השכלה של 12 שנות לימוד, זכאות לתעודת בגרות מלאה, או זכאות לתעודת בגרות חלקית עם ציון עובר במתמטיקה, אנגלית ועברית.

מה לומדים?

עליך לבדוק מראש איזה קורסים תלמד במסגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי, ויש הבדלים משמעותיים בין מוסדות הלימוד, לכן עליך לעיין בסילבוס כדי לבחור נכון היכן ללמוד את המקצוע. במחלקת ללימודי עיצוב תעשייתי בהנדסאים אריאל תלמד קורסי מבוא ובסיס כמו יסודות העיצוב, שרטוט טכני ידני וממוחשב, תוכנות גרפיקה כמו פוטושופ ואילוסטרטור, תוכנות תלת ממד ורינדור, הדפסה תלת ממדית, בניית מודלים ופיתוח אב טיפוס מחומרים שונים ובטכניקות ייצור מתקדמות, זיווד והנדסת אנוש ועוד.

הלימודים מחייבים אותך להשתתף במעבדות ובסדנאות מאובזרות, הפעילות נועדה להעמיק את הידע, לפתח כלים ומיומנויות ולרכוש ניסיון מעשי. יש מגוון סדנאות מעניינות כמו סדנת צבע, עץ, פלסטיק, מתכות, תלת מימד וכו'

איך נראה יום בחייו של מעצב מוצר?

בסיום הלימודים תוכל להשתלב במגוון תפקידים מעניינים ומאתגרים, ובנוסף אתה יכול להקים משרד פרטי ולהפוך לעצמאי. מעצב מוצר עוסק בפיתוח ובייצור מוצרים נפוצים לשימוש האדם, וכדי לפתח מוצרים נוחים ופונקציונליים עליך לחקור את השוק והמתחרים, לאפיין את צרכי הלקוח, להתבונן וללמוד על התנהגויות יומיומיות של הלקוחות הסופיים, ולפתח מוצר שיענה על צורכי המשתמש מבחינת שימוש, אסתטיקה, פונקציונליות ומחיר, תוך התייחסות מקצועית להיבטי קיימות ואיכות הסביבה, שיווק ועוד. מעצב מוצר לבעיות פתרונות יצירתיים וארגונומיים.

כמה אתה צפוי להרוויח?

אם הגעת עד כאן לבטח אתה מעוניין להירשם ללימודי עיצוב תעשייתי, אך רגע לפני שאתה ממלא את הטפסים ובודק את תנאי הקבלה כדאי שתדע מה השכר הצפוי שתוכל לקבל בסיום הלימודים. נכון לשנת 2023, השכר הממוצע של מעצב מוצר מתחיל הוא בטווח שבין 8,500 ₪ – 11,000 ₪. לאחר שתרכוש ידע וניסיון, לפחות 3 שנים, השכר הצפוי שתקבל יהיה גבוה יותר, בדרך כלל החל מ-11,500 ₪ ועד כ-14,000 ₪.

טופס צד

טופס צד

מלא פרטייך ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות