מה זה הנדסאי מכונות?

התעשייה המודרנית ממשיכה להתפתח בקצב מהיר וכיום המגמה היא לשלב מערכות טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות לצורך ייצור, פיתוח, מחקר, הפקת אנרגיה ועוד. כדי לתכנן, לפתח, לייצר ולתפעל את המערכות הטכנולוגיות החדשניות בענפי התעשייה השונים נדרש ידע מעמיק ורב תחומי, ניסיון רב, כלים מקצועיים ומיומנויות ייחודיות, לכן הביקוש לבוגרי לימודי הנדסאי מכונות ממשיך לעלות.
צעירים המעוניינים ללמוד לדיפלומת הנדסאי מכונות יכולים לבחור באחד מתוך שני מסלולי לימוד מרכזיים – הנדסאי מכטרוניקה או הנדסאי רכב. אלו שתי תוכניות לימוד שונות ויש ביקוש גבוה לבוגרי המסלולים הייעודיים. אילו תפקידים ממלא הנדסאי מכונות בעבודה השוטפת והיומיומית? מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי מסלול הלימודים? בואו נמשיך.

הנדסאי מכטרוניקה

לימודי הנדסאי מכטרוניקה נועדו להכשיר את הבוגרים ולהעניק להם ידע נרחב בתחומים כמו מערכות מכניות, אלקטרוניקה, רובוטיקה, מחשבים ובקרה. בוגרי המסלול מקבלים תעודת חשמלאי מוסמך בנוסך לדיפלומה של הנדסאי, לכן ניתן לפתח קריירה גם כחשמלאים שכירים או עצמאים.

מה זה הנדסאי מכונות
בוגרי הנדסאי מכטרוניקה זוכים לביקוש רב בתעשיות השונות והם נהנים משפע אפשרויות תעסוקה. הבוגרים יכולים לעבוד בתחומי העיסוק הבאים:

ניהול פרויקטים – ההנדסאי עומד בראש צוות ואחראי על ניהול הפרויקט לכל אורך שלביו, משלב התכנון.
תכן מכאני – כתיבת תוכניות מפורטות למכונות תעשייתיות המבצעות מדידות שונות.
פיתוח כלים ומכונות – אחד מהתפקידים המאתגרים והמעניינים ביותר של הנדסאי מכונות – מכטרוניקה הוא פיתוח כלים ומכונות. ההנדסי מתמחה בפיתוח מערכות מתקדמות לכל ענפי התעשייה, כולל תעשיית המזון, הפלסטיקה, כלי רכב ותעופה ועוד.
תפ"י – ההנדסאי מתמחה בתכנון פיתוח וייצור (תפ"י) ותפקידו להיות אחראי על תכנון הייצור במפעלים השונים בהתאם לדרישות הלקוחות, זהו תפקיד ניהולי מרכזי וחשוב בארגון.
בקרת איכות – הנדסאי מכונות – מכטרוניקה יכול לעסוק בבקרת איכות במפעלים ובחברות, לרבות ניהול בקרת תהליכי וקווי הייצור בענפי התעשייה השונים.
תפעול קווי ייצור – ההנדסאי מוסמך לנהל ולתפעל את קווי הייצור בתעשיות השונות, בדרך כלל הוא אחראי על צוות עובדים והוא כפוף למהנדס או למנהל הפרויקט.
תכנון ותפעול מערכות סולאריות – תחום האנרגיה הסולארית מתפתח בקצב מואץ ויש ביקוש להנדסאים לתפקידי תכנון, תפעול ותחזוקה של מערכות סולאריות מסוגים שונים.
חשמלאי מוסמך – בוגרי מסלול הלימודים מקבלים תעודת חשמלאי מוסמך, הרישיון מאפשר להם לבצע עבודות חשמל שונות, לתכנן, לפקח ולנהל מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים, ולאחר ותק וניסיון ניתן לשדרג את הרישיון לדרגת חשמלאי ראשי.

הנדסאי מכונות – רכב

כאמור, כאשר נרשמים ללימודי הנדסאי מכונות ניתן לבחור במסלול להכשרת הנדסאי רכב, זהו מסלול לימודים ייחודי המותאם לדרישות המעסיקים ולטכנולוגיות החדשניות שכובשות בסערה את עולם הרכב. בוגרי הנדסאי רכב יכולים לפתח קריירה בתחומים הבאים:

הנדסאי מכונאי רכב – הרכבים של היום מתקדמים טכנולוגית ורק להנדסאים יש את הידע והכלים להתמודד עם מערכות ממוחשבות ומערכות מתקדמות מבחינה מכנית והידראולית.
ניהול צי רכב – תפקיד ניהולי בכיר המכונה גם קצין רכב, ההנדסאי יכול לעבוד בארגונים גדולים ועליו לנהל את צי הרכבים של החברה על כל המשתמע מכך.
ניהול מחלקת שירות וחלפים – יש ביקוש רב להנדסאי רכב לתפקידי ניהול במרכזי השירות והמכירות של יבואני הרכב. זהו תפקידי ניהולי מעניין ומאתגר.
מנהל מוסך – בוגרי המסלול יכולים להשלים השכלה ייעודית כדי לעבוד כמנהלי מוסכים, יש ביקוש להנדסאים בגלל הידע והיכולות שלהם, והתפקיד בכיר ומתגמל.
דיאגנוסטיקאי – תפקיד מעניין לאיתור תקלות ולאבחון מערכות ברכבים החדשים, העבודה נעשית בסביבה מודרנית וממוחשבת ויש ביקוש רב למומחי דיאגנוסטיקה בכל מרכזי השירות והמוסכים.
מנהל מכירת רכב – ההנדסאים יכולים להשתלב בתפקידי ניהול במרכזי מכירות הרכב של יבואנים, זהו תפקיד ניהולי עם אפשרויות קידום.

טופס צד

טופס צד

מלא פרטייך ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות