שכר הנדסאי מכשור רפואי

מערכת הבריאות במדינת ישראל נחשבת למתקדמת מאוד בכל העולם, וכיום המגמה בעולם הרפואה היא לעבור לטיפול ביתי ולשלב מכשור רפואי חדשני ומתקדם טכנולוגית. המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל מזמינה אתכם ואתכן ללמוד לדיפלומת הנדסאי מכשור רפואי, זהו מסלול לימודים מרתק המשלב בין תחומי ידע שונים כמו הנדסת מכונות, מחשבים ותוכנה, אלקטרוניקה וחשמל וכמובן רפואה. כדאי לדעת כי יש ביקוש רב לבוגרי מסלול הלימודים ותנאי השכר משתפרים בגלל הדרישה הגבוהה להנדסאים, וניתן להשתלב במגוון תפקידים ותחומי עיסוק.

מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי הנדסאי מכשור רפואי?

מסלול הלימודים להכשרת הנדסאי עם התמחות במכשור רפואי אורך שנתיים במסלול יום, כלומר 4 סמסטרים, וכדי לקבל את הדיפלומה יש להשלים התמחות (סאטז') במשך כ-5 חודשים לכל מכשיר. את ההתנסות המעשית המהווה חלק בלתי נפרד מההכשרה של ההנדסאים עוברים במרכזים הרפואיים המובילים במדינה.

שכר הנדסאי מכשור רפואי

אפשרויות התעסוקה המרכזיות לבוגרי הנדסאי מכשור רפואי:

בדיקות ואבחונים באמצעות מכשור רפואי – ההנדסאי מוסמך לבצע בדיקות ואבחונים שונים באמצעות מכשור רפואי המותקן במכון, בבית חולים או במרפאה, בהתאם להנחיות הרופאים. כמו כן, התפקיד כולל טיפול באמצעות מכשור רפואי חדשני ומתקדם טכנולוגית, כאשר את תוכנית הטיפולים קובע רופא מומחה.

הכנת התוצאות לאבחון הרופא – ההנדסאי יכול לעסוק בהכנת תוצאות הבדיקה שנעשתה במכשור רפואי חדשני לקראת אבחון הרופא המטפל. זהו שלב קריטי המסייע לרופאים לאבחן נכון את תוצאות הבדיקה ולהתאים את הטיפול המיטבי למטופל.

תפעול ואחריות טכנית של מכשור רפואי – התפקיד כולל תפעול של המכשור הרפואי ואחריות מקצועית מלאה על ההיבטים הטכניים הקשורים לתפעול ולתחזוקה שוטפת של המכשירים המתקדמים, לרבות רכישת מלאי חלקי חילוף, ביצוע טיפולים בזמן בהתאם להוראות היצרן ורכישת אביזרים נלווים.

שיווק ומכירת מכשור רפואי – להנדסאי יש את הידע והכלים לעסוק בשיווק ובמכירת מכשירים רפואיים מסוגים שונים, הן למגזר הפרטי והן למגזר הציבורי. בין היתר יש ביקוש להנדסאים לצורך שיווק ומכירת מכשירי דימות רפואי.

הדרכה מקצועית – הטמעת המכשור הרפואי במכוני רפואה, בבתי חולים ובמרפאות מחייבת הדרכה מקצועית של אנשי הצוות במקום. ההנדסאי יכול להשתלב כמדריך מקצועי מטעם היצרן או היבואן, ובדרך כלל מדריכים רופאים, אחים ואחיות, אנשי סיעוד וכדומה.

פיתוח וייצור מכשור רפואי – מדינת ישראל היא אחת מהמדינות המובילות בפיתוח ובייצור מכשור רפואי חדשני ומתקדם טכנולוגית, ויש ביקוש גבוה להנדסאים לצורך תפקידי פיתוח ומחקר בתחום המכשור הרפואי. להנדסאים יש את כל הידע, הכלים והיכולות הנדרשים לתפקידי פיתוח בחברות המתמחות במכשור רפואי, ויש גם אפשרות לפתח קריירה בחברות הייטק בחו"ל העוסקות בתחום המכשור הרפואי.

חשוב לדעת כי בוגרי מסלול הלימודים להכשרת הנדסאי מכשור רפואי הם אנשי מקצוע מבוקשים בשוק התעסוקה של היום, וסטודנטים שעמדו בכל הדרישות וסיימו בהצלחה את ההתמחות המעשית משתלבים תוך זמן קצר בעבודה, בעיקר במערכת הבריאות, בדגש על בתי חולים, קופות חולים, מכוני דימות, מרפאות, מכוני אסתטיקה, מעבדות ועוד.

הנדסאי מכשור רפואי – טבלת שכר

תחום עיסוק / תפקיד ותק (שנים) טווח שכר ממוצע
הנדסאי מכשור רפואי תפעול מכשירים 0 – 5 6,500 ₪ – 8,500 ₪
הנדסאי מכשור רפואי תפעול מכשירים מעל 5 7,500 ₪ – 12,000 ₪
הכנת תוצאות לבדיקת רופא 0 – 5 6,500 ₪ – 7,500 ₪
הכנת תוצאות לבדיקת רופא מעל 5 7,500 ₪ – 8,500 ₪
פיתוח ומחקר בהייטק 0 – 5 8,500 ₪ – 11,000 ₪
פיתוח ומחקר בהייטק מעל 5 9,500 ₪ – 15,000 ₪
הדרכת מכשור רפואי 0 – 5 6,500 ש"ח – 7,500 ₪
הדרכת מכשור רפואי מעל 5 7,500 ₪ – 9,500 ₪

 

טופס צד

טופס צד

מלא פרטייך ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם

שינוי גודל גופנים
ניגודיות